هر شکلی از سازمانیابی دارای مضمون و محتوا هم می باشد. به واقع بایستی گفت شکل با مضمون ارتباط ساختاری یا ارگانیک دارد; یعنی با وجودیکه شکل ،بطور عینی همان مضمون و محتوا نیست، اما به نوعی می توان گفت شکل، تظاهر بیرونی محتوا و مضمون می باشد. بنابراین شکل شورا نیز با مضمون و محتوا رابطه ساختاری و ارگانیک دارد. این سخن به این معنی خواهد بود که هر جریانی برای تشکل خود اسم شورا را بر گزیند و فاقد ویژگیها و محتوای یک تشکل شورایی باشد، شورا نیست. و می توان مثال هایی هم زد. سرمایه داران  در هر زمینه ای دست به وارونه سازی و تحریف می زنند و واقعیات را دگرگونه به خورد توده مزدبگیر می دهند; در این زمینه می توان به شوراهای اسلامی اشاره کرد، که هم از نظر شکل و هم از نظر محتوا و مضمون یک تشکل ارتجاعی و ناکارآمد برای طبقه کارگر بوده و هست.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 24 آذر 1390
نظرات()       

سال 1284 شمسی اولین کارخانه برق در تهران افتتاح شد و تا کنون بهره برداری از حدود 100 نیروگاه کوچک و بزرگ گازی، بخار، سیکل ترکیبی، دیزلی و برقابی در اکثر استان ها نیاز 55 هزار میلیون وات برق مصرف کنندگان خانگی ، صنعتی و عمومی را تامین می کنند و طبق برنامه اعلام شده قرار است این تولید در سال 94 شمسی به حدود 90 هزار میلیون وات برسد. و به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی 61 نیروگاه آماده واگذاری است.همچنین در جهت آزادسازی قیمت ها و تلاش برای حذف کامل یارانه های برق ، دولت طرح تشویق احداث وسیع نیروگاه ها و مولد های کوچک چند هزار واتی را در همه شهرها توسط بخش خصوصی تبلیغ می کند.


  • آخرین ویرایش:شنبه 12 آذر 1390
نظرات()       

طبق خبر ارسالی به این وبلاگ، در پی اعتراضات و اعتصابات مكرر كارگران ، مدیران دفتر تهران با حضور در كارگاه سنندج با قصد فریب و توهم آفرینی با كارگران به گفتگو نشسته اند. آنان اظهار داشته اند كه شركت به دلیل كمبود نقدینگی مایل به فروش ماشین آلات سنگین هستند و از كارگران خواسته اند كه فعلا به صورت داوطلبانه یك ماه به مرخصی بروند تا وضعیت شان روشن شود. كارگران اما ، دریافته اند كه صورت وضعیت های میلیاردی واریز شده به حساب شركت در محل های دیگر سرمایه گذاری شده است .آنان می دانند كه این بار سایه اخراج بر سر 80 كارگر باقی مانده در دفتر مهندسی ،اداری ، خدمات و معدود كارگران فنی هر ساعت گسترده تر می شود و با شروع زودهنگام سرما و بیكاری گسترده ، دیگر امیدی به یافتن كار ندارند. این كارگران كه 3 ماه از شركت طلب دارند هر لحظه خود را در معرض اخراج می بینند و زندگی پر از رنج و استرسی را تحمل می كنند. آنان اقدامات تنبیهی و فریبكارانه صاحبان سرمایه را در عدم تمدید قرارداد كارگران شركت كننده در اعتصابات روزهای قبل و امید های واهی به كارگران دیگر را از ابزارهای دایمی برای تحت فشار قراردادن كارگران به منظور رضایت به شرایط فعلی و ایجاد انشقاق و پراكندگی در میان كارگران می دانند.

كارگران شركت پرهون طرح همیاری دیگر كارگران نیروگاه ها به ویژه دیگر كارگران شركت های مختلف در نیروگاه سیكل تركیبی سنندج را می طلبند.


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 3 آذر 1390
نظرات()   
   
آخرین پست ها

مبارزه کارگران نیروگاه دماوند راهگشاست ..........جمعه 13 دی 1392

تجمع و اعتراض کارگران نیروگاه دماوند..........شنبه 18 آبان 1392

نقدی به نامه انجمن صنفی کارگران نیروگاه حرارتی تبریز..........چهارشنبه 27 شهریور 1392

قطعات توربین شهریار "نگاهی از درون"..........جمعه 15 شهریور 1392

تهدید اشتغال 2800 کارگر کارخانه " ایران ترانسفو" ..........دوشنبه 7 مرداد 1392

مبارزات پیگیر و متحدانه كارگران شركت قطعات توربین شهریار به بار نشست..........دوشنبه 31 تیر 1392

به بهانه درد دل همکارمان در نیروگاه دماوند..........شنبه 29 تیر 1392

تا دستیابی به مطالبات مان اتحاد و همبستگی را حفظ کنیم..........چهارشنبه 26 تیر 1392

درد دل یکی از همکاران نیروگاهی در نیروگاه دماوند..........چهارشنبه 26 تیر 1392

کارگران قطعات توربین شهریار راتنها نگذاریم..........جمعه 21 تیر 1392

اعتصاب در شرکت قطعات توربین شهریار..........پنجشنبه 25 خرداد 1391

نامه سرگشاده به مدیر عامل نیروگاه سیكل تركیبی سنندج..........یکشنبه 21 خرداد 1391

روز جهانی کار را باشکوه برگزار کنیم..........پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391

شرکت های صنعت برق 5 تا 30 درصد اخراج نیرو داشتند..........یکشنبه 28 اسفند 1390

تعطیلی اجباری شرکت توربین سازی مپنا - توگا..........شنبه 27 اسفند 1390

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic