خود را باور کنیم، برای سر و سامان دادن به معضلاتی که با آن روبرو هستیم ،چاره اندیشی کنیم، از تجارب تلخ و شیرین خود از اعتراضات و درگیری ها برای رفاه و آزادی با صاحبان کار و مدیران کارخانه ،آنهایی که تولید را در جهت بهره کشی هر چه بیشتر از ما کارگران مهندسی می کنند بنویسیم، و دیگر کارگران نیروگاهی را در تجارب خود شریک کنیم. مسایلی که باعث شدند تا فلان اعتراض کارگری ما شکل نگیرد و یا بعد از اعتراض به مطالباتمان نرسیم را به همکاران و هم طبقه ای هایمان انتقال دهیم تا آنها در مبارزاتشان در رویارویی با سرمایه داران تجارب ما را به کار گیرند.اخبار و گزارش های کارگری را به هر طریق ممکن به گوش دیگر همکاران مان برسانیم . گسترش ورود کارگران پیشرو در عرصه خبررسانی و مقاله نویسی حرکتی عملی در راستای شکستن سد موانعی است که صاحبان سرمایه بر آزادی بی قید و شرط بیان ،عقیده ،آزادی نشر و تشکل ایجاد کرده و می کنند ،خواهد بود.در مقابل استبداد سرمایه ،به تجربه دریافته ایم که هیچ حرکتی در مبارزات کارگری بدون درهم آمیزی کارگران پیشرو و بدنه کارگری، نمی تواند کارساز باشد. واین عملی نمی شود مگر آنکه ابتدا کارگران قلم به دست و یا سخنور با باور به نیروی خود به صحنه بیایند و تجارب و راه کارهای مبارزه با سرمایه که طی مبارزات خود به آن رسیده اند ،یا از مناسبات کار و سرمایه استنتاج کرده اند را به گوش و نظر دیگر کارگران نیروگاهی برسانند.


  • آخرین ویرایش:شنبه 28 آبان 1390
نظرات()       

متعاقب تفسیر جدید از اصل 44 قانون اساسی مبنی بر کاهش حداکثری تصدی و نقش دولت در اقتصاد از راه واگذاری شرکت ها و کارخانه ها و موسسات  دولتی به بخش خصوصی ،عزم همه کارگزاران و نهاد های حکومتی برای اجرا جزم شد  و چاره تیره روزی ،  بیکاری ، تورم ، رانت ، فقر ، فساد ، فحشا و همه مظاهر تیره بختی طبقه وسیع کارگر و حتا عدم دسترسی بخشی از سرمایه داران غیر وابسته و یا شرکت ندادن آنها در پروژه های سودساز و انحصارطلبی ها  را در اجرای نقشه مند این برنامه و تفسیر جدید دانستند. چگونگی فروختن سرمایه ها و اموال متعلق به اکثریت جامعه یعنی طبقه کارگر مورد مناقشه جناح های مختلف سرمایه گردید . در این راستا واگذاری نیروگاه ها و شرکت های توزیع و اموال وزارت نیرو نیز در دستور کار قرار گرفت .


  • آخرین ویرایش:پنجشنبه 19 آبان 1390
نظرات()       

از یکی دو سال پیش موضوع تعدیل نیرو در این شرکت مرتبط با صنعت برق شایع شده بود، مدیریت هم پرداخت دستمزدها را به تعویق می انداخت ، بسیاری از مزایا حذف شد ، تا آنجا که تعویق و حذف این مزایا روی سطح زندگی کارگران اثر گذاشته است. این موضوع صرفا" محدود به کارگران قسمت تولید نبود ، بلکه مزدبگیرانی که کارهای دفتری هم انجام می دادند از پایین بودن دستمزدها شکایت داشتند. با این وجود کارگران بیشتر نگران این موضوع بودند که مبادا بخواهند شایعات اخراج را عملی کنند. به قول یکی از همکاران از آن چیزی که وحشت داشتیم می خواهند سرمان بیاورند.

یکی دو ماهی است رسما" تعدیل نیرو را مطرح و برای عملی کردن این موضوع سه گزینه را به کارگران پیشنهاد کرده اند. اول اینکه کارگران یک روز در میان به سر کار بیایند، دوم اینکه همه کارگران تا ساعت دو بعدازظهر کار کنند و غذا قطع شود و گزینه سوم ، اخراج نیمی از کارگران است.


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 10 آبان 1390
نظرات()       
آخرین پست ها

مبارزه کارگران نیروگاه دماوند راهگشاست ..........جمعه 13 دی 1392

تجمع و اعتراض کارگران نیروگاه دماوند..........شنبه 18 آبان 1392

نقدی به نامه انجمن صنفی کارگران نیروگاه حرارتی تبریز..........چهارشنبه 27 شهریور 1392

قطعات توربین شهریار "نگاهی از درون"..........جمعه 15 شهریور 1392

تهدید اشتغال 2800 کارگر کارخانه " ایران ترانسفو" ..........دوشنبه 7 مرداد 1392

مبارزات پیگیر و متحدانه كارگران شركت قطعات توربین شهریار به بار نشست..........دوشنبه 31 تیر 1392

به بهانه درد دل همکارمان در نیروگاه دماوند..........شنبه 29 تیر 1392

تا دستیابی به مطالبات مان اتحاد و همبستگی را حفظ کنیم..........چهارشنبه 26 تیر 1392

درد دل یکی از همکاران نیروگاهی در نیروگاه دماوند..........چهارشنبه 26 تیر 1392

کارگران قطعات توربین شهریار راتنها نگذاریم..........جمعه 21 تیر 1392

اعتصاب در شرکت قطعات توربین شهریار..........پنجشنبه 25 خرداد 1391

نامه سرگشاده به مدیر عامل نیروگاه سیكل تركیبی سنندج..........یکشنبه 21 خرداد 1391

روز جهانی کار را باشکوه برگزار کنیم..........پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391

شرکت های صنعت برق 5 تا 30 درصد اخراج نیرو داشتند..........یکشنبه 28 اسفند 1390

تعطیلی اجباری شرکت توربین سازی مپنا - توگا..........شنبه 27 اسفند 1390

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic